Parlor City Trot 10 KM
Age Group Results
5-Sep-09
Ouabache River Runners, Inc.
Overall Female Open Winners
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Karen Miller            Bryan  OH            1423   24        7      44:27.1    7:10/M            
       2    Lindsay Zimmer          Craigville  IN       1437   34       12      48:03.3    7:45/M            
       3    Amy Mowery                                   1466   30       13      49:03.6    7:55/M            
Overall Female Masters Winners
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Robin Rizzo             Fort Wayne  IN       1430   43       14      49:20.5    7:57/M            
       2    Laurie Baumgartner      Bluffton  IN         1451   45       23      54:22.6    8:46/M            
       3    Lisa Imbody             Bluffton  IN         1420   40       32      56:07.0    9:03/M            
Female 19 and under
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Monica Frauhiger        Ossian  IN           1470   12       26      54:49.2    8:50/M            
       2    Cassondra Winsemann     New Haven  IN        1434   17       29      55:27.1    8:57/M            
       3    Heather Phillips        Markle  IN           1427   12       36      57:12.6    9:14/M            
Female 25 to 29
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Laurissa Dalrymple      Bluffton  IN         1453   26       20      52:25.3    8:27/M            
       2    Erin Wenger             Bluffton  IN         1439   27       40    1:00:00.1    9:41/M            
       3    Tracy Hershey           Bluffton  IN         1419   29       42    1:00:17.7    9:43/M            
       4    Carla Dahl              Bluffton  IN         1408   27       49    1:08:15.6   11:00/M            
       5    Heather Drummond        Yoder  IN            1410   29       52    1:12:24.3   11:41/M            
Female 30 to 34
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Stephanie Baumgartner   Bluffton  IN         1452   34       17      50:54.0    8:13/M            
       2    Jessica Baker           Decatur  IN          1401   30       27      55:08.4    8:54/M            
       3    Krista Jauregui         Monroe  IN           1421   30       28      55:25.7    8:56/M            
       4    Brooke Newsom           Bluffton  IN         1425   30       48    1:08:15.0   11:00/M            
       5    Holly Frauenfelder      Fort Wayne  IN       1413   30       53    1:12:33.0   11:42/M            
       6    Griselda Martinez       Bluffton  IN         1457   34       54    1:14:59.6   12:06/M            
       7    Lisa Beck               Bluffton  IN         1445   34       57    1:28:19.8   14:15/M            
       8    Ami Vachon              Craigville  IN       1456   33       59    1:30:07.9   14:32/M            
       9    Amy Bearman             Ossian  IN           1402   30       60    1:31:18.6   14:44/M            
Female 35 to 39
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Christine Zadylak       Bluffton  IN         1436   39       22      54:21.9    8:46/M            
       2    Tara Eastburn           Jonesboro  IN        1411   36       39      59:03.1    9:31/M            
       3    Traci Froehlich         Bluffton  IN         1416   39       43    1:01:58.9   10:00/M            
       4    Dawn Frauhiger          Bluffton  IN         1414   39       46    1:06:05.2   10:40/M            
       5    Jennifer Cobbum         Bluffton  IN         1407   38       55    1:18:51.4   12:43/M            
       6    Valerie Davis           New Haven  IN        1409   35       58    1:28:20.1   14:15/M            
       7    Lisa Small              Montpelier  IN       1433   35       62    2:06:53.8   20:28/M            
Female 40 to 44
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Tina Bennett            Fort Wayne  IN       1455   44       44    1:03:05.0   10:10/M            
Female 45 to 49
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Robin Elston            Liberty Center  IN   1412   47       63    2:07:10.0   20:31/M            
Female 50 to 54
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Mary Beth Galuoppo      Bloomington  IN      1447   53       45    1:04:14.7   10:22/M            
       2    Louise Reynolds         Monroe  IN           1429   52       56    1:26:34.4   13:58/M            
Female 55 to 59
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Sharon Betz             Huntington  IN       1404   56       61    2:06:34.6   20:25/M            
Overall Male Open Winners
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Eric Ade                Fort Wayne  IN       1448   31        1      32:43.3    5:17/M            
       2    Brandon Reichert        Fort Wayne  IN       1449   27        2      37:02.6    5:58/M            
       3    Matthew Hall            Fort Wayne  IN       1418   38        3      37:38.6    6:04/M            
Overall Male Masters Winners
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Jay Prichard            Van Wert  OH         1428   52        4      39:58.5    6:27/M            
       2    Jeff Steinberg          Fort Wayne  IN       1463   48        6      44:07.6    7:07/M            
       3    Roger Tullis            Geneva  IN           1461   55        8      44:57.3    7:15/M            
Male 19 and under
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Carlos Vergaza          Bluffton  IN         1442   15       33      56:13.8    9:04/M            
Male 25 to 29
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Nathan Mueller          Leo  IN              1424   26       10      46:08.4    7:26/M            
       2    Marc Goeglein           Fort Wayne  IN       1417   26       31      55:30.0    8:57/M            
Male 30 to 34
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Tom Trent               Fort Wayne  IN       1454   33        5      42:14.6    6:49/M            
       2    Matt Bertsch            Bluffton  IN         1403   33       11      46:55.9    7:34/M            
       3    Justin Wall             Huntington  IN       1459   32       51    1:12:23.1   11:40/M            
Male 35 to 39
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Matt Market             Hartford City  IN    1465   37        9      45:23.9    7:19/M            
       2    John Blewis             Lehigh Acres  FL     1405   35       21      52:53.1    8:32/M            
       3    Ryan Fiechter           Bluffton  IN         1460   36       25      54:45.5    8:50/M            
Male 45 to 49
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    David Wittbrodt         Bluffton  IN         1435   46       16      49:56.4    8:03/M            
       2    Andy Carnall            Bluffton  IN         1441   45       18      51:45.0    8:21/M            
       3    Randy Brinneman         Bluffton  IN         1406   45       19      51:57.8    8:23/M            
       4    Kent Lesh               Bluffton  IN         1443   49       37      58:47.3    9:29/M            
       5    Doug Philip                                  1469   48       38      59:00.9    9:31/M            
Male 50 to 54
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    George Witwer           Bluffton  IN         1458   50       15      49:28.9    7:59/M            
       2    Michael Difilippantonio Fort Wayne  IN       1450   53       35      56:36.6    9:08/M            
Male 55 to 59
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Gary McFarren           Keystone  IN         1444   59       24      54:45.2    8:50/M            
       2    Rick Sealscott          Van Wert  OH         1431   55       34      56:18.4    9:05/M            
       3    Mark Wenger             Bluffton  IN         1438   56       41    1:00:02.6    9:41/M            
Male 60 to 64
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Barry Humble            Decatur  IN          1446   61       30      55:27.4    8:57/M            
Male 65 and over
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Dick Sive               Fort Wayne  IN       1432   74       47    1:07:36.4   10:54/M            
       2    Robert C Loomis         Monroe  IN           1422   76       50    1:11:21.6   11:30/M            
                                   
Parlor City Trot 10 Mile
Age Group Results
5-Sep-09
Results By Race Management Systems, Inc.
                                   
Overall Female Open Winners
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Mendy Webb              Fort Wayne  IN        289   29       30    1:29:12.0    8:55/M            
       2    Kelly Kelly             Fort Wayne  IN        268   37       32    1:31:44.0    9:10/M            
       3    Tabitha Suman           Bluffton  IN          286   33       36    1:39:41.0    9:58/M            
Overall Female Masters Winners
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Linda Wyss              Fort Wayne  IN        293   46       14    1:16:41.0    7:40/M            
       2    Katie Carpenter         Fort Wayne  IN        257   40       33    1:32:35.0    9:16/M            
       3    Julianne Houser         Fort Wayne  IN        265   49       35    1:37:58.0    9:48/M            
Female 19 and under
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Jamie Zeigler           Fort Wayne  IN        294    8       44    1:46:04.0   10:36/M            
Female 20 to 24
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Kalissa Blanchette      Fort Wayne  IN        251   21       54    2:07:26.0   12:45/M            
Female 25 to 29
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Krisite Joy Laird       Huntington  IN        271   26       47    1:48:34.0   10:51/M            
       2    Angela Lamar            Warren  IN            272   25       55    2:09:27.0   12:57/M            
Female 35 to 39
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Kriston Hosler          Huntington  IN        264   35       38    1:39:51.0    9:59/M            
       2    Jennifer Hans           Fort Wayne  IN        306   35       52    1:59:42.0   11:58/M            
Female 40 to 44
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Susan Morgan            Fort Wayne  IN        278   40       48    1:48:44.0   10:52/M            
       2    Dena Marble             Fort Wayne  IN        313   42       49    1:49:08.0   10:55/M            
       3    Dorcas Seltenright      Fort Wayne  IN        304   44       53    2:00:57.0   12:06/M            
       4    Liz Craker              Fort Wayne  IN        259   43       59    2:25:04.0   14:30/M            
Female 45 to 49
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Debbie Krouse           Fort Wayne  IN        270   45       39    1:40:10.0   10:01/M            
       2    Sallie Corbat           Fort Wayne  IN        258   47       46    1:47:23.0   10:44/M            
       3    Kerri Piekarski         Fort Wayne  IN        314   48       51    1:58:42.0   11:52/M            
       4    Betty Greider           Fort Wayne  IN        260   48       58    2:20:48.0   14:05/M            
Female 50 to 54
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Linda Mackey            Fort Wayne  IN        276   54       45    1:46:12.0   10:37/M            
       2    Mary Voors              Fort Wayne  IN        287   53       60    2:25:58.0   14:36/M            
Female 55 to 59
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Joni Wyatt              Roanoke  IN           292   56       56    2:09:53.0   12:59/M            
       2    Regina Blanchette       Fort Wayne  IN        253   55       57    2:12:56.0   13:18/M            
Overall Male Open Winners
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Nick Sloffer            Fort Wayne  IN        299   31        1    1:00:20.0    6:02/M            
       2    Grant Stieglitz         Fort Wayne  IN        285   24        3    1:04:47.0    6:29/M            
       3    David Bowers            Fort Wayne  IN        307   36        7    1:09:51.0    6:59/M            
Overall Male Masters Winners
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Ward Moya               Fort Wayne  IN        301   46        2    1:01:08.0    6:07/M            
       2    Mark Walter             Garrett  IN           288   44        4    1:07:28.0    6:45/M            
       3    Roger Wilson            Fort Wayne  IN        296   55        5    1:08:59.0    6:54/M            
Male 25 to 29
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Joe McFarren            Keystone  IN          308   29       11    1:11:47.0    7:11/M            
       2    Matthew Brubaker II     Uniondale  IN         303   26       22    1:23:57.0    8:24/M            
       3    tim Bliefnick                                 298   26       23    1:23:58.0    8:24/M            
Male 30 to 34
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Bryce Isch              Bluffton  IN          266   30       15    1:17:46.0    7:47/M            
       2    Jeff Johanningsmeier    Fort Wayne  IN        267   30       16    1:20:26.0    8:03/M            
       3    William Langin          Fort Wayne  IN        273   34       24    1:24:36.0    8:28/M            
Male 35 to 39
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Tom Hardin              Fort Wayne  IN        262   39        8    1:09:57.0    7:00/M            
       2    Phillip Salisbury       Fort Wayne  IN        282   35       10    1:10:47.0    7:05/M            
Male 40 to 44
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Matt Scott              Warsaw  IN            284   40       13    1:14:04.0    7:24/M            
       2    Matt Hans               Fort Wayne  IN        305   42       21    1:23:42.0    8:22/M            
Male 45 to 49
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Mike Wemhoff            Fort Wayne  IN        290   48       18    1:21:43.0    8:10/M            
       2    marvin eady                                   315   46       26    1:26:47.0    8:41/M            
       3    Kent Hart               Decatur  IN           263   48       41    1:41:35.0   10:10/M            
Male 50 to 54
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Ed Reinhard             Poneto  IN            280   51        6    1:09:13.0    6:55/M            
       2    Paul Shaffer            Decatur  IN           302   51        9    1:10:29.0    7:03/M            
       3    Gary Schmunk            Antwerp  OH           283   54       12    1:13:05.0    7:19/M            
       4    Jeff Dearinger          Fort Wayne  IN        300   53       19    1:22:25.0    8:15/M            
       5    Howard Klinger          Fort Wayne  IN        269   54       20    1:22:37.0    8:16/M            
       6    Timothy Ryan            Fort Wayne  IN        281   54       31    1:31:00.0    9:06/M            
Male 55 to 59
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Kerry Blanchette        Fort Wayne  IN        252   56       17    1:21:22.0    8:08/M            
       2    Jim Pickett             Fort Wayne  IN        279   59       25    1:26:14.0    8:37/M            
       3    Jim Robideau            Van Wert  OH          312   55       27    1:27:22.0    8:44/M            
       4    Jerry Kiehl             Van Wert  OH          311   59       28    1:27:23.0    8:44/M            
       5    John David McPherson    Fort Wayne  IN        277   56       34    1:37:03.0    9:42/M            
       6    Dan Bossard             Monroeville  IN       254   58       40    1:40:17.0   10:02/M            
Male 60 to 64
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Rich Stephenson         Monroeville  IN       310   62       43    1:44:06.0   10:25/M            
       2    Robert Lawson           Fort Wayne  IN        274   62       50    1:50:59.0   11:06/M            
Male 65 and over
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Larry Lee               Fort Wayne  IN        275   65       29    1:28:35.0    8:52/M            
       2    John Brier              Fort Wayne  IN        256   65       37    1:39:47.0    9:59/M            
       3    Joe Ziegler             New Haven  IN         295   73       42    1:41:38.0   10:10/M            
                                   
Parlor City Trot 13.1 Mile
Age Group Results
5-Sep-09
Results By Race Management Systems, Inc.
                                 
Overall Female Open Winners
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Elizabeth Maus          Columbus  OH           62   25        9    1:27:22.0    6:40/M            
       2    Kristin Storer          Fort Wayne  IN         82   26       22    1:37:57.0    7:29/M            
       3    Suzi Swinehart          Fort Wayne  IN        120   37       25    1:39:55.0    7:38/M            
       4    Brittany Wagner                               112   24       29    1:41:03.0    7:43/M            
       5    Liane Falk              Huntington  IN         35   24       31    1:42:20.0    7:49/M            
Overall Female Masters Winners
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Denise Conrad           Decatur  IN           132   48       12    1:28:53.0    6:47/M            
       2    Paula Henry             Fort Wayne  IN         45   40       15    1:35:51.0    7:19/M            
       3    Linda Keuneke           Fort Wayne  IN         55   45       16    1:36:23.0    7:21/M            
       4    Cindy McGovern          Fort Wayne  IN         64   44       28    1:40:28.0    7:40/M            
       5    Kristin Rajca           Muncie  IN             73   53       34    1:44:13.0    7:57/M            
Female 25 to 29
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Abigail Brandenberger   Fort Wayne  IN        141   28       49    1:47:40.0    8:13/M            
       2    Elizabeth Hartleroad    Fort Wayne  IN        138   26       62    1:50:28.0    8:26/M            
       3    Erin Smith              Fort Wayne  IN         80   28       71    1:51:58.0    8:33/M            
       4    Jenny Robinson          Fort Wayne  IN         75   29       72    1:52:06.0    8:33/M            
       5    Erica Wrightsman        Hartford City  IN     137   27      117    2:10:33.0    9:58/M            
Female 30 to 34
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Dawn Schuller           New Haven  IN          78   34       67    1:51:14.0    8:29/M            
       2    Amy Biegel              Berne  IN               7   32       68    1:51:19.0    8:30/M            
       3    Amy Stephan             Fort Wayne  IN         81   31       87    1:56:48.0    8:55/M            
       4    Jamie Rinkenberger      Decatur  IN            74   33      124    2:18:13.0   10:33/M            
Female 35 to 39
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Angie Lockwood          Bluffton  IN           59   39       36    1:44:39.0    7:59/M            
       2    Laura Hogue             Fort Wayne  IN         49   37       41    1:45:30.0    8:03/M            
       3    Sara Bauer              New Haven  IN         134   35       51    1:47:58.0    8:15/M            
       4    Lola Giese              Fort Wayne  IN         39   36       81    1:55:18.0    8:48/M            
       5    Staci Brown             Warren  IN             12   35       91    1:57:23.0    8:58/M            
       6    Melanie Nichols         Plainfield  IN         68   36      103    2:03:36.0    9:26/M            
       7    Robin Anderson          Bluffton  IN            3   35      104    2:03:37.0    9:26/M            
       8    Danielle Sullivan       Fort Wayne  IN        103   37      113    2:08:13.0    9:47/M            
       9    Allison Brown           Columbia City  IN      10   35      119    2:12:09.0   10:05/M            
Female 40 to 44
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Amy Hile                Fort Wayne  IN         48   44       64    1:50:46.0    8:27/M            
       2    Chanda Cooley           Bluffton  IN           21   41       77    1:53:51.0    8:41/M            
       3    Staci Beiswanger        South Whitley  IN     111   43       82    1:55:51.0    8:51/M            
       4    Beth Keim               South Whitley  IN      54   43       83    1:55:53.0    8:51/M            
       5    Laurie Whisley          Fort Wayne  IN        130   44       85    1:56:37.0    8:54/M            
Female 45 to 49
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Ellen Osborn            Fort Wayne  IN        121   46       52    1:48:01.0    8:15/M            
       2    Teri Huffman            Bluffton  IN           51   47       86    1:56:44.0    8:55/M            
       3    Connie Gordon           Churubusco  IN         41   46       93    1:58:02.0    9:01/M            
       4    Kim Larsen              Fort Wayne  IN        127   48       98    2:00:02.0    9:10/M            
       5    Linda Ianucilli         Fort Wayne  IN        143   46       99    2:00:39.0    9:13/M            
       6    Heather Vandentop       Yoder  IN              91   45      110    2:05:25.0    9:34/M            
       7    Marilyn Bradford        Warren  IN              9   47      116    2:10:20.0    9:57/M            
       8    Jill Clontz             Bluffton  IN           19   49      127    2:23:36.0   10:58/M            
       9    Robin Carroll           Auburn  IN             15   46      133    2:31:58.0   11:36/M            
Female 50 to 54
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Judy Tillapaugh         Fort Wayne  IN         89   50       61    1:50:00.0    8:24/M            
       2    Barb Richardson         Fort Wayne  IN        131   52      125    2:21:51.0   10:50/M            
       3    Karen Karwoski          Bluffton  IN           53   50      137    3:12:04.0   14:40/M            
       4    Holly Wittbrodt         Bluffton  IN         1440   50      138    3:12:07.0   14:40/M            
Female 55 to 59
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Lynne Feiertag          Fort Wayne  IN        113   58      106    2:03:53.0    9:27/M            
Female 60 and over
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Betty Nelson            Columbia City  IN      66   63       74    1:52:26.0    8:35/M            
       2    Delores Johns           Bluffton  IN           52   66      121    2:16:46.0   10:26/M            
Overall Male Open Winners
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Justin Kowalski                               108   24        1    1:12:51.0    5:34/M            
       2    Josh Maple              Fort Wayne  IN         60   33        2    1:14:52.0    5:43/M            
       3    Jimmy Dueling           Fort Wayne  IN         27   23        3    1:15:58.0    5:48/M            
       4    Bernie Zoll             Bluffton  IN          101   34        4    1:20:18.0    6:08/M            
       5    Mark Watson Jr          Angola  IN             96   30        5    1:20:36.0    6:09/M            
Overall Male Masters Winners
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Scott Eberle            Fort Wayne  IN         30   45        6    1:20:58.0    6:11/M            
       2    Dan Meyer               Huntington  IN        125   49        8    1:26:59.0    6:38/M            
       3    Jeff Gray               Fort Wayne  IN         42   47       10    1:27:26.0    6:40/M            
       4    John Rajca              Muncie  IN             72   50       11    1:28:45.0    6:46/M            
       5    Chuck Brown             Bluffton  IN           11   53       17    1:36:27.0    7:22/M            
Male 19 and under
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Clayton Hamilton        Bluffton  IN          140   16       65    1:51:07.0    8:29/M            
       2    Sam Edwards             Fort Wayne  IN         32   13       76    1:53:23.0    8:39/M            
       3    Alexander Trosper       Bluffton  IN           90   17      128    2:24:43.0   11:03/M            
Male 20 to 24
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Derek Smith             Bluffton  IN           79   21      130    2:26:45.0   11:12/M            
Male 25 to 29
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Bryan Fairchild         Roanoke  IN            34   29       26    1:40:04.0    7:38/M            
       2    Brian Wallace           Fort Wayne  IN         95   29       70    1:51:45.0    8:32/M            
       3    Josh Perry              Bluffton  IN           70   27      118    2:11:54.0   10:04/M            
       4    Ryan Dalrymple          Bluffton  IN           23   25      129    2:25:07.0   11:05/M            
       5    Radlie Storer           Mc Cordsville  IN      83   29      136    2:58:49.0   13:39/M            
Male 30 to 34
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Jon Champion            Fort Wayne  IN         16   33        7    1:21:13.0    6:12/M            
       2    Chris Hedrick           Decatur  IN            44   32       13    1:31:53.0    7:01/M            
       3    Shane Maynard           New Haven  IN          63   32       14    1:34:15.0    7:12/M            
       4    Shawn Maynard           Fort Wayne  IN        115   31       24    1:39:14.0    7:35/M            
       5    Ashley Wellman          Fort Wayne  IN        102   34       88    1:56:57.0    8:56/M            
       6    Ben Swinehart           Fort Wayne  IN         87   30       95    1:58:55.0    9:05/M            
       7    Matt Byrd               Fort Wayne  IN        126   34      100    2:01:27.0    9:16/M            
       8    Rodney Storer           Augusta  GA            86   34      112    2:07:47.0    9:45/M            
       9    Jerriah Miller          Fort Wayne  IN         65   34      123    2:18:09.0   10:33/M            
Male 35 to 39
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Chris Dunmire           Fort Wayne  IN         28   35       33    1:43:04.0    7:52/M            
       2    Jason House             Ossian  IN             50   36       37    1:44:40.0    7:59/M            
       3    Andrew Thomas           Van Wert  OH          106   35       55    1:48:23.0    8:16/M            
       4    Harry Anderson          Bluffton  IN            2   37       60    1:49:27.0    8:21/M            
       5    David Threm             Fort Wayne  IN         88   39       69    1:51:33.0    8:31/M            
       6    Joe Herron              Fort Wayne  IN        150   36       75    1:52:33.0    8:35/M            
       7    Tracey Brown            Warren  IN             13   39       92    1:57:24.0    8:58/M            
       8    Henry Nichols           Plainfield  IN         67   38      115    2:10:13.0    9:56/M            
       9    Brian Ball              Fort Wayne  IN          4   37      126    2:21:53.0   10:50/M            
Male 40 to 44
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Jim Stockman            Fort Wayne  IN        118   44       18    1:36:29.0    7:22/M            
       2    Tom Gilbert             Roanoke  IN            40   40       19    1:36:50.0    7:24/M            
       3    Brad Heyneman           Fort Wayne  IN         47   40       43    1:45:58.0    8:05/M            
       4    Jeff Rude               Fort Wayne  IN         76   40       53    1:48:21.0    8:16/M            
       5    Jeff Shoemaker          Fort Wayne  IN        116   40       54    1:48:22.0    8:16/M            
       6    Tim Prough              Bluffton  IN           71   44       58    1:48:47.0    8:18/M            
       7    Rob Williams            Ossian  IN             97   44       66    1:51:10.0    8:29/M            
       8    John Federspiel         Fort Wayne  IN         36   42       78    1:55:01.0    8:47/M            
       9    Bob Winters             Huntington  IN         99   42       79    1:55:03.0    8:47/M            
      10    Andrew Hufford          Fort Wayne  IN        139   43      105    2:03:45.0    9:27/M            
      11    Tom Vandentop           Yoder  IN              92   43      111    2:05:26.0    9:35/M            
      12    Walter Evans            Mooreland  IN          33   44      114    2:09:13.0    9:52/M            
Male 45 to 49
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Tom Drew                Ossian  IN             26   49       40    1:45:20.0    8:02/M            
       2    Dave Poole              Portland  IN          123   45       45    1:47:06.0    8:11/M            
       3    Jeff Bailey             Portland  IN          129   45       46    1:47:23.0    8:12/M            
       4    Kevin Kurtz             Fort Wayne  IN         57   45       56    1:48:24.0    8:16/M            
       5    Bill Parker             Fort Wayne  IN         69   49       57    1:48:25.0    8:17/M            
       6    Lawrence Kuznar         Albion  IN             58   46       63    1:50:41.0    8:27/M            
       7    David Geiger            Churubusco  IN         38   48       80    1:55:10.0    8:47/M            
       8    David Fikes             Fort Wayne  IN        117   45      108    2:04:57.0    9:32/M            
Male 50 to 54
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Eric Easterday          Spencerville  IN       29   53       20    1:37:36.0    7:27/M            
       2    Michael Conrad          Decatur  IN           133   51       21    1:37:54.0    7:28/M            
       3    Terry Diller            Fort Wayne  IN         25   51       23    1:38:30.0    7:31/M            
       4    Jim Bushey              Fort Wayne  IN         14   51       27    1:40:26.0    7:40/M            
       5    Craig Bobay             Fort Wayne  IN          8   52       30    1:42:07.0    7:48/M            
       6    James McKinnon          Waterloo  IN          114   53       35    1:44:37.0    7:59/M            
       7    Charlie Schortgen       Churubusco  IN         77   50       39    1:45:07.0    8:01/M            
       8    Gregory Wilson          Batesville  IN         98   53       42    1:45:40.0    8:04/M            
       9    Marvin Clark            Indianapolis  IN       17   51       44    1:46:10.0    8:06/M            
      10    Tony Galuoppo           Fort Wayne  IN        124   50       47    1:47:36.0    8:13/M            
      11    Michael Clendenen       New Haven  IN          18   54       59    1:48:51.0    8:19/M            
      12    Joseph Ashoetra         Fort Wayne  IN        135   52       84    1:56:11.0    8:52/M            
      13    Jim Desimone            Fort Wayne  IN        136   51       90    1:57:21.0    8:57/M            
      14    Rob Storer              Montpelier  IN         85   54       96    1:58:56.0    9:05/M            
      15    Thom Horton             Fort Wayne  IN        142   50      101    2:02:22.0    9:20/M            
      16    Steve Edmiston          New Haven  IN          31   50      107    2:04:50.0    9:32/M            
Male 55 to 59
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Tom Felts               Fort Wayne  IN         37   55       32    1:42:56.0    7:51/M            
       2    Brad Compton            Kendallville  IN       20   55       38    1:44:55.0    8:01/M            
       3    Steven Hoeppner         Berne  IN             109   56       48    1:47:39.0    8:13/M            
       4    William Seck            Craigville  IN        119   57       73    1:52:09.0    8:34/M            
       5    Rick Storer             Fort Wayne  IN         84   59       89    1:57:09.0    8:57/M            
       6    Stan Kunkel             Bluffton  IN           56   55       94    1:58:24.0    9:02/M            
       7    Terry Anderson          Fort Wayne  IN        128   56       97    1:59:32.0    9:07/M            
       8    Phil Walker             Columbia City  IN      93   58      109    2:05:10.0    9:33/M            
       9    Timothy Gray            Stone Mountain  GA     43   55      131    2:27:49.2   11:17/M            
      10    Tom O'Malley            Fort Wayne  IN        104   58      134    2:33:11.0   11:42/M            
Male 60 to 64
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Dave Reichwage          Fort Wayne  IN        110   63       50    1:47:57.0    8:14/M            
       2    Tom Hutmacher           Portage  IN           107   61      102    2:02:57.0    9:23/M            
Male 65 and over
    Place    Name                    City              Bib No  Age   Overall       Time      Pace             
       1    Freeman Hershberger     Goshen  IN             46   71      120    2:14:11.0   10:15/M            
       2    Allen Albert            Fort Wayne  IN          1   65      122    2:16:54.0   10:27/M            
       3    Richard Crispen         Bluffton  IN           22   65      132    2:30:30.0   11:29/M            
       4    Dave Bowden             New Haven  IN         105   70      135    2:43:51.0   12:30/M            
                                 
View Race Results